تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

نرم افزار کامپیوتر -کتاب الکترونیکی عمومی- رمان ، داستانی ، آموزشی،مقاله و پایان نامه الکترونیکی،تصاویر جالب و دیدنی ، نرم افزار اندروید ، مجلات روز دنیا ، سینمایی ، سخت افزار و ... و دهها مطالب جالب ، اموزنده و خواندنی


دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 185
 • بازدید دیروز : 313
 • بازدید کل : 1760636

«ریسک‌ فاکتور»های سکته‌ی مغزی، که می‌توانید کنترل‌شان کنید


«سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

برترین‌ها: «سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

مغزتان تشنه‌ی خون است

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

سکته مغزی، نتیجه‌ی انسداد جریان خون به قسمتی از مغز است. سلول‌های مغز در اثر کمبود اکسیژن در این ناحیه میمیرند و این به معنی از دست دادن توانایی‌هایی مانند کنترل اندام‌های جنبشی، بینایی، قدرت تکلم و یا حتی حافظه است. یک سکته مغزی جزئی ممکن است فقط مشکلاتی جزئی ایجاد کند مانند ضعف موقتی یک دست یا پا، اما سکته مغزی جدی می‌تواند آسیب دائمی ایجاد کند یا حتی منجر به مرگ شود. در ایالات متحده آمریکا، هر چهار دقیقه، یک نفر در اثر سکته مغزی تلف می‌شود و این واقعا وحشتناک است، زیرا ۸۰ درصد از این سکته‌های مغزی قابل پیشگیری‌اند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه ریسک فاکتور‌های سکته مغزی را کنترل کنید.

فشار خون بالا

فشار خون بالا، قابل پیشگیری‌ترین ریسک فاکتور سکته مغزی است. در ایالات متحده آمریکا اگر فشار خون بالا کنترل بشود، نیمی از موارد سکته‌های مغزی حذف خواهند شد. فشار خون بالا، اثرات مخربی بر عروق دارد. اگر رگ و عروق خونی ضعیف شوند یا آسیب ببینند، می‌توانند به راحتی مسدود یا پاره شوند. به همین علت پزشکان توصیه‌ی اکید به بیماران می‌کنند که فشار خون خود را در سطح سالمی نگه دارند. جدیدترین دستورالعمل توصیه شده این است که فشار خون باید کمتر از ۸۰/۱۳۰ میلیمتر جیوه باشد. یکی از راه‌های کاهش فشار خون، محدود کردن مصرف نمک به کمتر از ۱۵۰۰ میلی گرم در روز است.

کلسترول بالا

کلسترول در عروق می‌تواند مسیر جریان خون نرمال به سمت مغز را محدود کند و سبب سکته مغزی شود. این یکی از دلایلی است که باید کلسترول‌تان را کنترل کنید. کلسترول مجموع به طور ایده آل باید ۲۰۰ باشد. اگر این میزان به ۲۴۰ برسد، در معرض سکته مغزی قرار خواهید گرفت. سطح VLDL نیز اهمیت دارد. VLDL، لیپوپروتئین با چگالی بسیار پایین است که میزان بالای آن با تجمع پلاک در دیواره‌ی عروق ارتباط دارد، یعنی می‌تواند عروق را تنگ و باریک کند، در نتیجه جریان خون محدود خواهد شد. داشتن رژیم غذایی سالم، محدود کردن مصرف چربی‌های اشباع و چربی‌های ترانس بسیار اهمیت دارد. توصیه شده است هفته‌ای دو بار ماهی بخورید، زیرا چربی‌های مفیدی دارد. ضمنا محدود کردن مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده نیز از دیگر راه‌های کاهش کلسترول است، زیرا زیاد خوردن این مواد غذایی می‌تواند موجب افزایش تریگلیسرید و VLDL شود. ورزش و تحرک روزانه را هم فراموش نکنید. اگر کلسترول خون‌تان بالاست، به طور مرتب جهت بررسی به پزشک مراجعه کنید و طبق تجویز او دارو مصرف کرده و تحت رژیم غذایی باشید.

بیماری قلبی

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

بسیاری از بیماری‌های قلبی ریسک سکته مغزی را افزایش می‌دهند. بخصوص، اختلال ریتم ضربان که به نام فیبریلاسیون دهلیزی معروف است می‌تواند ریسک سکته مغزی را به میزان زیادی بالا ببرد. شما می‌توانید این ریسک فاکتور سکته مغزی را با مصرف دارو‌های کم کننده‌ی غلظت خون تحت نظر پزشک، کنترل کنید. سایر بیماری‌های قلبی نیز با تجمع پلاک در عروق مرتبط اند و می‌توانند ریسک سکته مغزی را افزایش بدهند. با در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم، ورزش کردن و مصرف دارو با تجویز پزشک، این ریسک فاکتور سکته مغزی را تحت کنترل خود بگیرید.

دیابت

دیابت با خیلی از بیماری‌ها مرتبط است از جمله بیماری قلبی، آسیب کلیوی، آسیب عصبی و سکته مغزی. احتمال بروز سکته مغزی برای کسی که دیابت دارد، یک و نیم برابر بیشتر از افرادی است که دیابت ندارند. اما شما می‌توانید این ریسک فاکتور را با کنترل قند خون، فشار خون و کلسترول کنترل کنید. رژیم غذایی سالم داشته باشید و مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده را به شدت محدود کنید، هر روز ورزش کنید، استرس‌تان را کاهش بدهید و داروهای‌تان را به طور منظم مصرف کنید. اگر سیگار می‌کشید حتما به دنبال یک برنامه‌ی مناسب جهت ترک این عادت مضر باشید.

کم خونی داسی شکل

در این بیماری ژنتیکی، گلبول‌های قرمز خون، معیوب و نافرم هستند، بنابراین نمی‌توانند اکسیژن کافی به قسمت‌های گوناگون بدن انتقال بدهند. این گلبول‌های قرمز خون ممکن است به هم بچسبند و رگ‌های خونی مغز را مسدود کنند، این اتفاق می‌تواند سبب سکته مغزی، حتی در کودکان بشود. بیماران و پزشک آن‌ها می‌توانند این عارضه را با استفاده از یک سونوگرافی خاص به نام داپلر ترانس کرانیال کنترل کنند. همچنین ممکن است به تزریق خون پروفیلاکسی نیاز باشد.

مصرف الکل

برخی مطالعات نشان داده‌اند مصرف مقدار کمی الکل شاید مفید باشد، اما وقتی پای سکته مغزی به میان می‌آید، حتی مصرف مقدار کم الکل هم می‌تواند ریسک سکته قلبی یا مغزی را افزایش بدهد، بنابراین جای تعجب ندارد که مصرف زیاد الکل تا چه اندازه می‌تواند احتمال سکته مغزی را بالا ببرد.

نوشابه‌های رژیمی

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

مطالعه‌ای جدید نشان داده حتی نوشیدن تنها یک نوشابه‌ی رژیمی در روز می‌تواند ریسک سکته مغزی را تقریبا سه برابر کند. محققان وضعیت سلامتی تعدادی خانم را که در سنین بعد از یائسگی بودند بررسی کردند، برخی از آن‌ها نوشابه‌های رژیمی می‌نوشیدند. آن‌هایی که هر روز حداقل یک نوشابه‌ی رژیمی مصرف می‌کردند، تقریبا سه برابر بقیه (کسانی که کمتر از هفته‌ای یک بار نوشابه رژیمی مصرف می‌کردند) در معرض سکته مغزی یا زوال عقل قراد داشتند. این مطالعه‌ی تائید محکم دیگری بر سایر شواهد است که محدود کردن مصرف نوشابه‌های رژیمی را توصیه کرده‌اند و این کار را یکی از بهترین کار‌هایی می‌دانند که می‌توانید به نفع سلامتی‌تان انجام دهید.

سیگار کشیدن

می‌دانید که سیگار کشیدن عادت ناسالمی است، اما آیا می‌دانستید تا چه اندازه می‌تواند ریسک سکته مغزی را افزایش بدهد؟ سیگار، سطح کلسترول خوب خون یا همان HDL را پایین می‌آورد و سطح LDL یا کلسترول بد خون را بالا می‌برد. در نتیجه می‌تواند به سلول‌های دیواره‌ی رگ‌ها آسیب زده و سلول‌های خون را چسبناک کرده و آن‌ها را مستعد لخته شدن و مسدود کردن جریان خون به سمت قلب و مغز کند؛ ترکیب بسیار کُشنده‌ای است!

چاقی

چاقی، ریسک فاکتور خیلی چیز‌ها را بالا می‌برد از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت، اما چه وزنی چاق تلقی می‌شود؟ طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، شاخص توده بدنی ۳۰ یا بالاتر، در طیف چاق قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با یک محاسبه گر آنلاین به راحتی شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید. خوشبختانه حتی کمی کاهش وزن هم می‌تواند بر کاهش ریسک سکته مغزی اثر بگذارد.

درمان جایگزینی هورمون

کارشناسان سالهاست که در مورد ایمنی درمان جایگزینی با هورمون با هم بحث و مشاجره دارند. مطالعه‌ای نشان داده زنان یائسه‌ای که درمان جایگزینی هورمون با استروژن و پروژسترون دریافت می‌کنند، بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند. زنانی که در سنین پایین (جوان‌تر از ۴۵ سال)، یائسه می‌شوند نیز بیشتر در معرض سکته مغزی‌اند. درمان جایگزینی هورمون می‌تواند برخی از علائم یائسگی مانند گُرگرفتگی‌ها و تعریق‌های شبانه را کاهش بدهد، اما طبق توصیه‌ی انجمن یائسگی آمریکا، پزشکان باید پیش از تجویز درمان جایگزینی هورمون برای بیمار، وضعیت او را از جهت ریسک فاکتور‌های سکته مغزی ارزیابی کنند.

استرس

همه می‌دانند که استرس به سلامتی آسیب می‌زند، اما این را هم می‌دانید که ریسک سکته مغزی را نیز بالا می‌برد؟ برخی از این اثرات می‌توانند ناشی از افزایش فشار خون تحت شرایط استرس برانگیز باشند. حتما تکنیک‌های کنترل استرس را امتحان کنید و روشی را که برای شما مناسب‌تر است به عنوان یک عادت در پیش بگیرید. مدیتیشن، یوگا و ماساژ از متد‌های ثابت شده‌ی کنترل استرس هستند که برای بیشتر افراد جواب می‌دهند. حتی یک پیاده روی روزانه هم می‌تواند به طرز شگفت انگیزی استرس و فشار خون را پایین بیاورد.

مصرف دارو‌های مخدر

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

انواع دارو‌های مخدر می‌توانند ریسک سکته مغزی را بالا ببرند، مخصوصا کوکائین و آمفتامین‌ها. آمفتامین‌ها به طور قانونی برای درمان عوارضی، چون ADHD، چاقی و نارکولپسی تجویز می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند افراد جوانی که به کوکائین و آمفتامین‌ها اعتیاد دارند، مستعد سکته مغزی هستند. قطع مصرف مواد بسیار مهم است.

قرص‌های پیشگیری از بارداری

درمورد عوارض جانبی و خطرات قرص‌های ضد بارداری با پزشک‌تان صحبت کنید، چون بسته به سبک زندگی یا سایر عادات‌تان، ممکن است بتوانید نوع ایمن‌تری از شیوه‌های پیشگیری از بارداری را انتخاب کنید. بزرگ‌ترین نگرانی بابت مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری مربوط به زنانی است که ریسک فاکتور‌های دیگری مانند سن بالا، سیگار کشیدن، فشار خون بالا و یا دیابت را دارند. تغییراتی در سبک زندگی مانند ترک سیگار می‌تواند به کاهش این احتمال کمک کند، اما اگر فشار خون‌تان بالاست یا دیابت دارید، شاید لازم باشد روش دیگری از پیشگیری از بارداری را در پیش بگیرید.

میگرن همراه با اختلال حسی – بینایی (آئورا)

معمولا خانم‌ها بیشتر از میگرن رنج می‌برند و میگرن‌های همراه با اختلال حسی – بینایی، بدترین نوع میگرن است و ریسک سکته مغزی را دو و نیم برابر افزایش می‌دهد. آئورا می‌تواند از علائم هشداردهنده‌ی شروع سر درد‌های میگرنی باشد که با نشانه‌های ترسناکی مانند دیدن نقطه‌هایی چشمک زن و خطوط نورانی، احساس کرختی در صورت، بدن و دست‌ها و حتی مشکل در تکلم همراه است. برای کنترل و رفع این ریسک فاکتور با پزشک تان همکاری کنید.

ریسک فاکتور‌های سکته مغزی که نمی‌توانید کنترل‌شان کنید

وراثت

اگر یکی از اعضای خانواده‌تان، مثلا پدر یا مادر، خواهر یا برادر و یا فرزند، دچار سکته مغزی شده باشد شما نیز در معرض این عارضه قرار دارید. اگر عضوی در خانواده‌تان در سنین پایین‌تر از ۶۵ سال دچار سکته مغزی شده باشد، این ریسک برای شما بالاتر هم می‌رود. ضمنا سابقه‌ی یک سکته مغزی، احتمال سکته مغزی بعدی را نیز افزایش می‌دهد. به طور خاص، سه ماه اول بعد از یک سکته مغزی، فرد بسیار در معرض سکته مغزی بعدی خواهد بود و این احتمال به مرور زمان کمتر می‌شود، اما به طور کلی هر کسی که یک بار سکته مغزی کرده است، نسبت به سایرین بیشتر در معرض این عارضه است.

سن

سن، قابل توجه‌ترین ریسک فاکتور سکته مغزی است. این ریسک بعد از ۵۵ سالگی به ازای گذشت هر دهه از عمر، دو برابر می‌شود. شما کنترلی روی سن‌تان ندارید، اما می‌توانید با سبک زندگی سالم این ریسک را به حداقل پتانسیل‌اش برسانید.

جنسیت

هر ساله ۵۵۰۰۰ زن، بیشتر از مرد‌ها دچار سکته مغزی می‌شوند. یکی از دلایلش این است که زن‌ها بیشتر از مرد‌ها عمر می‌کنند! بنابراین سال‌های بیشتری پیش رو دارند که ممکن است طی آنها، سکته مغزی کنند، اما در نتیجه چندان فرقی نمی‌کند، زیرا زن‌ها تمایل بیشتری به تنها زندگی کردن دارند، بنابراین اگر دچار سکته مغزی شوند ممکن است فورا و به موقع تحت اقدامات پزشکی قرار نگیرند.

نژاد

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

اگر شما آفریقایی آمریکایی، آسیایی آمریکایی و یا اسپانیایی آمریکایی باشید، احتمال اینکه سکته مغزی کنید بیشتر است. آفریقایی آمریکایی‌ها دو برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از سکته مغزی قرار دارند. آسیایی آمریکایی‌ها علی رغم داشتن ریسک فاکتور‌های کمتر، ۲۰ درصد بیشتر ممکن است سکته مغزی کنند، اما احتمال اینکه در اثر این سکته بمیرند کمتر است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند اسپانیایی آمریکایی‌ها بیشتر احتمال دارد در سنین جوانی دچار سکته مغزی شوند. فشار خون بالا، دیابت و چاقی، از علت‌های اصلی بالا بودن احتمال سکته مغزی در میان نژاد‌های گفته شده هستند.

منبع:

  انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 287
اصول حمله ودفاع

اصول حمله ودفاع

حجم فایل : 1.6 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 22 بنام خدا (کنفدراسیون فوتبال آسیا) اصول حمله ودفاع R.FalsaFi اصول حمله ودفاع 1-اصول دفاع الف)تاخیرب)پوششپ)تعادل دفاعیج)تراکم دفاعید)کنترل موقعیته)شکل دفاع تیمی منظم R.FalsaFi تاخیر به منظوربازگشت سایربازیکنان ... ...

دریافت فایل : اصول حمله ودفاع
جزوه دست نویس علوم غرببه نوشته یک راقی

جزوه دست نویس علوم غرببه نوشته یک راقی

                    این فایل حاوی دست نویس هایست که شخصی از محضر استاد علوم غریبه کسب دانش کرده و با توجه به نگارش و وضوح سند ارزشمندی برای طالبان این علم است ... احتمال دستکاری و حذفیات و تغییرات در اموزشها به صفر رسیده ... ...

کمیته ۳۰۰

کمیته ۳۰۰

آیا می توانید یک گروه قدرتمند را تصور کنید که هیچ مرز ملی ندارد ، بالاتر از قوانین همه کشورها ، گروهی که در همه جنبه های سیاست ، دین ، تجارت و صنعت ، بانکداری ، بیمه ، معدن ، تجارت مواد مخدر و صنعت نفت ، خود بنیاد باشد؟آیا گروهی را سراغ دارید که به جز اعضای خود به کسی ... ...

دریافت فایل : کمیته ۳۰۰
عادتهای اتمی

عادتهای اتمی

جیمز کلیر نویسنده و سخنرانی است که روی عادت‌ها، تصمیم‌گیری و بهبود پیوسته متمرکز شده است. او که نویسندۀ پرفروش لیست نیویورک تایمز است، به‌خاطر کتاب عادت های اتمی نقدها و تمجیدهای زیادی از وال استریت ژورنال، تایمز و … دریافت کرده است. این کتاب، به سبکی جالب و روان به ما یاد ... ...

دریافت فایل : عادتهای اتمی
زن ایده ال

زن ایده ال

هر زنی در زندگی اش باورهایی دارد. داستان زندگی تان تاریخچه ای است که از بدو تولد تا لحظه ی اکنون را دربرمی گیرد و شامل تمام جزییات دوران کودکی، خانواده، مدرسه ای که به آن می رفتید و از همه مهم تر دلایلی که باعت شدند این راه را برای زندگی تان انتخاب کنید و به جایگاه فعلی ... ...

دریافت فایل : زن ایده ال
قانون پنج ثانبه

قانون پنج ثانبه

کتاب قانون ۵ ثانیه می ‌تواند در هر لحظه از زندگی روزمره یا در مواجهه با دشواری، عدم قطعیت و ترس موثر واقع شود. این قانون می‌تواند در بهبود وضعیت سلامت، افزایش بهره‌وری و مقابله با تاخیر­کاری کمک کند. مل رابینز در این کتاب به ما کمک می‌کند تا شجاع شویم و از منطقۀ امن خود ... ...

دریافت فایل : قانون پنج ثانبه
وقتی فردا بیاید سیدنی شلدون

وقتی فردا بیاید سیدنی شلدون

معرفی کتاب اگر فردا بیاید اثر سیدنی شلدوناگر فردا بیاید یک رمان داستانی جنایی است که توسط نویسنده ی آمریکایی سیدنی شلدون نوشته شده است. این داستانی است که یک زن معمولی را به تصویر می کشد که درگیر مافیا می شود ، تلاش بعدی برای انتقام از آنها و بعدتر زندگی او به عنوان یک ... ...

ساعت های اندازه گیری

ساعت های اندازه گیری

دانلود مقاله ساعت های اندازه گیری این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد قالب: Word تعداد صفحات: 38 توضیحات: اندازه گيري با ساعت هاي اندازه گير ساعت هاي اندازه گيري ساعت هاي اندازه گيري، ابزارهاي اندازه گير طولي ... ...

دریافت فایل : ساعت های اندازه گیری
EMG الکترومیوگرافی

EMG الکترومیوگرافی

حجم فایل : 469.2 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 33 بنام خدا  EMG (الکترومیوگرافی)   تکنیکی برای ارزیابی و ضبط خصوصیات فیزیولوژیک عضلات در هنگام استراحت و همچنین در حال انقباض است. EMG با استفاده از ابزاری به نام الکترومیوگراف به ضبط تصویری به نام ... ...

دریافت فایل : EMG الکترومیوگرافی
دانلود کتاب Refuge جلد دوم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

دانلود کتاب Refuge جلد دوم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

Refuge (Relentless #2)by Karen Lynch Genre: Fantasy , Romance , Young adult Rating: 4.51/5 language: English format: PDF , EPUB To keep the people she loved safe, Sara left everything she knew behind. She soon learns this new world is nothing like her old one, and ... ...

دانلود کتاب Rogue جلد سوم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

دانلود کتاب Rogue جلد سوم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

Rogue (Relentless #3) by Karen Lynch Genre: Fantasy , Romance , Young adult Rating: 4.51/5 language: English format: PDF , EPUB Sara Grey is done hiding and done being afraid. The Master thinks he has her running scared, but she’s taking matters into her own hands and ... ...

دانلود کتاب Warrior جلد چهارم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

دانلود کتاب Warrior جلد چهارم از مجموعه Relentless اثر Karen Lynch

Warrior (Relentless #4) by Karen Lynch Genre: Fantasy , Romance , Young adult Rating: 4.47/5 language: English format: PDF , EPUB   The warrior has finally met his match.Nikolas Danshov is the Mohiri’s finest warrior, fearless and lethal with any weapon. For almost ... ...

هنر در لحظه زندگی کردن

هنر در لحظه زندگی کردن

معرفی کتاب هنر در لحظه زندگی کردن اگر کمال گرایی هستید که تمام تلاشتان را در زندگی کرده اید، اما باز هم نیاز به تغییر دارید چون احساس لذت نمی کنید با آن همه تلاش و اثبات خودتان برای دیگران… و با این اوصاف چیزی از احساس و عاطفه و روح در شما نمانده، کتاب هنر در لحظه زندگی ... ...

مجموعه بک لینک های سایت های برتر با کلمه کلیدی پاورپوینت

با مجموعه بک لینک های سایت های برتر با کلمه کلیدی پاورپوینت در خدمت شما هستیم سایت بزرگی مثل دیجی کالا با داشتن هزاران بک لینک توانست رتبه بسیار خوبی بدست اورد شاید این سایت از طریق همکاری در فروش یا کد تخفیف دیجی کالا یا تبلیغات بنری یا برندینگ توانسته افزایش ترافیک ...

سیر تا پیاز نجف دریابندری

سیر تا پیاز نجف دریابندری

کتاب «مستطاب آشپزی» یا از سیر تا پیاز، نوشته‌ی نجف دریابندری، مترجم خوش‌قلم ایرانی است که آن را با همراهی همسرش، فهیمه راستکار، تالیف کرده است. از سیر تا پیاز، دو جلد کتاب خوشمزه و دوست‌داشتنی است. زبان ساده و شیرین نویسنده، غذاپختن را به یک مشغله‌ی جذاب با پایانی خوش تبدیل ... ...

بررسي توليد به روش ماشينكاري به وسيله تخليه الكتريكي اسپارک

بررسي توليد به روش ماشينكاري به وسيله تخليه الكتريكي اسپارک

حجم فایل : 73.1 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 9 به نام ايزد منان بررسي توليد به روش ماشينكاري به وسيله تخليه الكتريكي اسپارک اسپارك عمل موضعي است كه با تناوب زماني، براده هارا به صورت حجم هاي فلزي كوچك (آرد مانند) بتدريج از سطح قطعه كار جدا مي سازد كه به ... ...

گزارش کارآموزی پست برق فوق توزیع در کارخانه آلومینیوم اراک

گزارش کارآموزی پست برق فوق توزیع در کارخانه آلومینیوم اراک

گزارش کارآموزی پست برق فوق توزیع در کارخانه آلومینیوم اراک             مشخصات فایل گزارش: فرمت: وورد، Word تایپ شده( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحات: 63 صفحه کیفیت: بسیار عالی با ارائه این گزارش کارآموزی به استاد راهنمای خود قطعا نمره 20 را کسب خواهید ... ...

گنجنامه

گنجنامه

nhkgn خواندن ۲ دقیقه·۵ سال پیش   دنبال کنید ذخیره گنج نامه شیخ بهایی     گنج نامه شیخ بهایی نسخه احمد وزیر گنج نامه چیست؟ گنج نامه کتابهایی بوده است که حاوی مکانهایی است که در آنجا گنجی دفن میباشد.تمام کسانی که صاحب گنج نامه بوده ... ...

دریافت فایل : گنجنامه
کتاب شاقان هندی

کتاب شاقان هندی

جن تابع جمعه مالک ابیض است و… برای در امان بودن از فشار قبر برای اینکه شخصی را از راه دور بیاوری اول روز عطارد زبان بند خواب بندی… جهت سردرد و نزله بند بنویسد این دعا را در سر خود نهد که شفا خواهد یافت که دعای آن… از برای به عقد درآوردن شخصی جهت ایمن بودن از ... ...

دریافت فایل : کتاب شاقان هندی
دانلود کتاب صوتی معجزه شکرگزاری

دانلود کتاب صوتی معجزه شکرگزاری

در کتاب صوتی معجزه شکرگزاری ، ۲۸ تمرین وجود دارد که به گونه ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی قدرشناسی را به کار بگیرید و سلامت ، پول، شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچکترین خواسته ها و بزرگترین آرزوهاتان به حقیقت بپیوندد. شما همچنین ... ...

دانلود تحقیق درموردمقایسه و تحلیل زبان برنامه نویسی جاوا و C++

دانلود تحقیق درموردمقایسه و تحلیل زبان برنامه نویسی جاوا و C++

نام فایل : مقایسه و تحلیل زبان برنامه نویسی جاوا و C++ فرمت : .pptx تعداد صفحه/اسلاید : 66 حجم : 3 مگابایت مقایسه و تحلیل زبان برنامه نویسی جاوا و C++سرفصلهاي يادگيري هر زبان برنامه نويسي عبارتند از:قالب كلي زبانقالب كلي دستوراتانواع داده هاتعريف متغير و نحوه انتساب و ... ...

تغذیه و ورزشی

تغذیه و ورزشی

حجم فایل : 1012.2 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 206 بنام خدا تغذیه و ورزشی دکتر محمد رضا اسد عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور تاریخچه و شناخت مفاهیم مربوط به تغذیه فصل اول یکی از ارتباط بین انسان و محیط اطراف ← ارتباط تغذیه ای است .ترکیب شیمیایی انسان بالغ ← ... ...

دریافت فایل : تغذیه و ورزشی
جزوه عملیات واحد 1 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی

جزوه عملیات واحد 1 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی

جزوه عملیات واحد 1 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی       مشخصات فایل: فرمت: pdf، آماده پرینت، اسکن شده با کیفیت وضوح بسیار بالا، دستنویس، خوش خط و خوانا تعداد صفحات: 98 صفحه همراه با نمونه سوالات امتحانی و سوالات کنکور ارشد به صورت کاملا حل شده و پاسخ داده ... ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان


پر بازدید ترین های فورکیا


مطالب تصادفی

 • قوانین آپارتمان نشینی
 • آیین نامه ایمنی کارگاه صنایع چوب ، ام دی اف و رنگ کاری
 • جدیدترین و آخرین ورژن اپلیکیشن محبوب “ایـنـسـتـاگـرام” مخصوص اندروید
 • آموزش عمومی ایمنی و بهداشت کار
 • دانلود Helium Music Manager v12.4 Build 14690 - نرم افزار مدیریت و دسته بندی موزیک ها
 • شادابی در مدرسه برای رشد دانش‌آموز
 • اگر ترمز اتومبیل نگرفت، بهترین اقدام چیست؟
 • آموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صد

درصدي از درآمد حاصل از فروش فایل های این فروشگاه صرف امور خیریه و کودکان بی سرپرست و ... خواهد شد . امام علی (ع) : ( بخشش خداوند به هر کس، به اندازه نیت اوست )