تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

نرم افزار کامپیوتر -کتاب الکترونیکی عمومی- رمان ، داستانی ، آموزشی،مقاله و پایان نامه الکترونیکی،تصاویر جالب و دیدنی ، نرم افزار اندروید ، مجلات روز دنیا ، سینمایی ، سخت افزار و ... و دهها مطالب جالب ، اموزنده و خواندنی


دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 133
 • بازدید دیروز : 744
 • بازدید کل : 1681852

«ریسک‌ فاکتور»های سکته‌ی مغزی، که می‌توانید کنترل‌شان کنید


«سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

برترین‌ها: «سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

مغزتان تشنه‌ی خون است

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

سکته مغزی، نتیجه‌ی انسداد جریان خون به قسمتی از مغز است. سلول‌های مغز در اثر کمبود اکسیژن در این ناحیه میمیرند و این به معنی از دست دادن توانایی‌هایی مانند کنترل اندام‌های جنبشی، بینایی، قدرت تکلم و یا حتی حافظه است. یک سکته مغزی جزئی ممکن است فقط مشکلاتی جزئی ایجاد کند مانند ضعف موقتی یک دست یا پا، اما سکته مغزی جدی می‌تواند آسیب دائمی ایجاد کند یا حتی منجر به مرگ شود. در ایالات متحده آمریکا، هر چهار دقیقه، یک نفر در اثر سکته مغزی تلف می‌شود و این واقعا وحشتناک است، زیرا ۸۰ درصد از این سکته‌های مغزی قابل پیشگیری‌اند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه ریسک فاکتور‌های سکته مغزی را کنترل کنید.

فشار خون بالا

فشار خون بالا، قابل پیشگیری‌ترین ریسک فاکتور سکته مغزی است. در ایالات متحده آمریکا اگر فشار خون بالا کنترل بشود، نیمی از موارد سکته‌های مغزی حذف خواهند شد. فشار خون بالا، اثرات مخربی بر عروق دارد. اگر رگ و عروق خونی ضعیف شوند یا آسیب ببینند، می‌توانند به راحتی مسدود یا پاره شوند. به همین علت پزشکان توصیه‌ی اکید به بیماران می‌کنند که فشار خون خود را در سطح سالمی نگه دارند. جدیدترین دستورالعمل توصیه شده این است که فشار خون باید کمتر از ۸۰/۱۳۰ میلیمتر جیوه باشد. یکی از راه‌های کاهش فشار خون، محدود کردن مصرف نمک به کمتر از ۱۵۰۰ میلی گرم در روز است.

کلسترول بالا

کلسترول در عروق می‌تواند مسیر جریان خون نرمال به سمت مغز را محدود کند و سبب سکته مغزی شود. این یکی از دلایلی است که باید کلسترول‌تان را کنترل کنید. کلسترول مجموع به طور ایده آل باید ۲۰۰ باشد. اگر این میزان به ۲۴۰ برسد، در معرض سکته مغزی قرار خواهید گرفت. سطح VLDL نیز اهمیت دارد. VLDL، لیپوپروتئین با چگالی بسیار پایین است که میزان بالای آن با تجمع پلاک در دیواره‌ی عروق ارتباط دارد، یعنی می‌تواند عروق را تنگ و باریک کند، در نتیجه جریان خون محدود خواهد شد. داشتن رژیم غذایی سالم، محدود کردن مصرف چربی‌های اشباع و چربی‌های ترانس بسیار اهمیت دارد. توصیه شده است هفته‌ای دو بار ماهی بخورید، زیرا چربی‌های مفیدی دارد. ضمنا محدود کردن مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده نیز از دیگر راه‌های کاهش کلسترول است، زیرا زیاد خوردن این مواد غذایی می‌تواند موجب افزایش تریگلیسرید و VLDL شود. ورزش و تحرک روزانه را هم فراموش نکنید. اگر کلسترول خون‌تان بالاست، به طور مرتب جهت بررسی به پزشک مراجعه کنید و طبق تجویز او دارو مصرف کرده و تحت رژیم غذایی باشید.

بیماری قلبی

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

بسیاری از بیماری‌های قلبی ریسک سکته مغزی را افزایش می‌دهند. بخصوص، اختلال ریتم ضربان که به نام فیبریلاسیون دهلیزی معروف است می‌تواند ریسک سکته مغزی را به میزان زیادی بالا ببرد. شما می‌توانید این ریسک فاکتور سکته مغزی را با مصرف دارو‌های کم کننده‌ی غلظت خون تحت نظر پزشک، کنترل کنید. سایر بیماری‌های قلبی نیز با تجمع پلاک در عروق مرتبط اند و می‌توانند ریسک سکته مغزی را افزایش بدهند. با در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم، ورزش کردن و مصرف دارو با تجویز پزشک، این ریسک فاکتور سکته مغزی را تحت کنترل خود بگیرید.

دیابت

دیابت با خیلی از بیماری‌ها مرتبط است از جمله بیماری قلبی، آسیب کلیوی، آسیب عصبی و سکته مغزی. احتمال بروز سکته مغزی برای کسی که دیابت دارد، یک و نیم برابر بیشتر از افرادی است که دیابت ندارند. اما شما می‌توانید این ریسک فاکتور را با کنترل قند خون، فشار خون و کلسترول کنترل کنید. رژیم غذایی سالم داشته باشید و مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده را به شدت محدود کنید، هر روز ورزش کنید، استرس‌تان را کاهش بدهید و داروهای‌تان را به طور منظم مصرف کنید. اگر سیگار می‌کشید حتما به دنبال یک برنامه‌ی مناسب جهت ترک این عادت مضر باشید.

کم خونی داسی شکل

در این بیماری ژنتیکی، گلبول‌های قرمز خون، معیوب و نافرم هستند، بنابراین نمی‌توانند اکسیژن کافی به قسمت‌های گوناگون بدن انتقال بدهند. این گلبول‌های قرمز خون ممکن است به هم بچسبند و رگ‌های خونی مغز را مسدود کنند، این اتفاق می‌تواند سبب سکته مغزی، حتی در کودکان بشود. بیماران و پزشک آن‌ها می‌توانند این عارضه را با استفاده از یک سونوگرافی خاص به نام داپلر ترانس کرانیال کنترل کنند. همچنین ممکن است به تزریق خون پروفیلاکسی نیاز باشد.

مصرف الکل

برخی مطالعات نشان داده‌اند مصرف مقدار کمی الکل شاید مفید باشد، اما وقتی پای سکته مغزی به میان می‌آید، حتی مصرف مقدار کم الکل هم می‌تواند ریسک سکته قلبی یا مغزی را افزایش بدهد، بنابراین جای تعجب ندارد که مصرف زیاد الکل تا چه اندازه می‌تواند احتمال سکته مغزی را بالا ببرد.

نوشابه‌های رژیمی

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

مطالعه‌ای جدید نشان داده حتی نوشیدن تنها یک نوشابه‌ی رژیمی در روز می‌تواند ریسک سکته مغزی را تقریبا سه برابر کند. محققان وضعیت سلامتی تعدادی خانم را که در سنین بعد از یائسگی بودند بررسی کردند، برخی از آن‌ها نوشابه‌های رژیمی می‌نوشیدند. آن‌هایی که هر روز حداقل یک نوشابه‌ی رژیمی مصرف می‌کردند، تقریبا سه برابر بقیه (کسانی که کمتر از هفته‌ای یک بار نوشابه رژیمی مصرف می‌کردند) در معرض سکته مغزی یا زوال عقل قراد داشتند. این مطالعه‌ی تائید محکم دیگری بر سایر شواهد است که محدود کردن مصرف نوشابه‌های رژیمی را توصیه کرده‌اند و این کار را یکی از بهترین کار‌هایی می‌دانند که می‌توانید به نفع سلامتی‌تان انجام دهید.

سیگار کشیدن

می‌دانید که سیگار کشیدن عادت ناسالمی است، اما آیا می‌دانستید تا چه اندازه می‌تواند ریسک سکته مغزی را افزایش بدهد؟ سیگار، سطح کلسترول خوب خون یا همان HDL را پایین می‌آورد و سطح LDL یا کلسترول بد خون را بالا می‌برد. در نتیجه می‌تواند به سلول‌های دیواره‌ی رگ‌ها آسیب زده و سلول‌های خون را چسبناک کرده و آن‌ها را مستعد لخته شدن و مسدود کردن جریان خون به سمت قلب و مغز کند؛ ترکیب بسیار کُشنده‌ای است!

چاقی

چاقی، ریسک فاکتور خیلی چیز‌ها را بالا می‌برد از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت، اما چه وزنی چاق تلقی می‌شود؟ طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، شاخص توده بدنی ۳۰ یا بالاتر، در طیف چاق قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با یک محاسبه گر آنلاین به راحتی شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید. خوشبختانه حتی کمی کاهش وزن هم می‌تواند بر کاهش ریسک سکته مغزی اثر بگذارد.

درمان جایگزینی هورمون

کارشناسان سالهاست که در مورد ایمنی درمان جایگزینی با هورمون با هم بحث و مشاجره دارند. مطالعه‌ای نشان داده زنان یائسه‌ای که درمان جایگزینی هورمون با استروژن و پروژسترون دریافت می‌کنند، بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند. زنانی که در سنین پایین (جوان‌تر از ۴۵ سال)، یائسه می‌شوند نیز بیشتر در معرض سکته مغزی‌اند. درمان جایگزینی هورمون می‌تواند برخی از علائم یائسگی مانند گُرگرفتگی‌ها و تعریق‌های شبانه را کاهش بدهد، اما طبق توصیه‌ی انجمن یائسگی آمریکا، پزشکان باید پیش از تجویز درمان جایگزینی هورمون برای بیمار، وضعیت او را از جهت ریسک فاکتور‌های سکته مغزی ارزیابی کنند.

استرس

همه می‌دانند که استرس به سلامتی آسیب می‌زند، اما این را هم می‌دانید که ریسک سکته مغزی را نیز بالا می‌برد؟ برخی از این اثرات می‌توانند ناشی از افزایش فشار خون تحت شرایط استرس برانگیز باشند. حتما تکنیک‌های کنترل استرس را امتحان کنید و روشی را که برای شما مناسب‌تر است به عنوان یک عادت در پیش بگیرید. مدیتیشن، یوگا و ماساژ از متد‌های ثابت شده‌ی کنترل استرس هستند که برای بیشتر افراد جواب می‌دهند. حتی یک پیاده روی روزانه هم می‌تواند به طرز شگفت انگیزی استرس و فشار خون را پایین بیاورد.

مصرف دارو‌های مخدر

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

انواع دارو‌های مخدر می‌توانند ریسک سکته مغزی را بالا ببرند، مخصوصا کوکائین و آمفتامین‌ها. آمفتامین‌ها به طور قانونی برای درمان عوارضی، چون ADHD، چاقی و نارکولپسی تجویز می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند افراد جوانی که به کوکائین و آمفتامین‌ها اعتیاد دارند، مستعد سکته مغزی هستند. قطع مصرف مواد بسیار مهم است.

قرص‌های پیشگیری از بارداری

درمورد عوارض جانبی و خطرات قرص‌های ضد بارداری با پزشک‌تان صحبت کنید، چون بسته به سبک زندگی یا سایر عادات‌تان، ممکن است بتوانید نوع ایمن‌تری از شیوه‌های پیشگیری از بارداری را انتخاب کنید. بزرگ‌ترین نگرانی بابت مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری مربوط به زنانی است که ریسک فاکتور‌های دیگری مانند سن بالا، سیگار کشیدن، فشار خون بالا و یا دیابت را دارند. تغییراتی در سبک زندگی مانند ترک سیگار می‌تواند به کاهش این احتمال کمک کند، اما اگر فشار خون‌تان بالاست یا دیابت دارید، شاید لازم باشد روش دیگری از پیشگیری از بارداری را در پیش بگیرید.

میگرن همراه با اختلال حسی – بینایی (آئورا)

معمولا خانم‌ها بیشتر از میگرن رنج می‌برند و میگرن‌های همراه با اختلال حسی – بینایی، بدترین نوع میگرن است و ریسک سکته مغزی را دو و نیم برابر افزایش می‌دهد. آئورا می‌تواند از علائم هشداردهنده‌ی شروع سر درد‌های میگرنی باشد که با نشانه‌های ترسناکی مانند دیدن نقطه‌هایی چشمک زن و خطوط نورانی، احساس کرختی در صورت، بدن و دست‌ها و حتی مشکل در تکلم همراه است. برای کنترل و رفع این ریسک فاکتور با پزشک تان همکاری کنید.

ریسک فاکتور‌های سکته مغزی که نمی‌توانید کنترل‌شان کنید

وراثت

اگر یکی از اعضای خانواده‌تان، مثلا پدر یا مادر، خواهر یا برادر و یا فرزند، دچار سکته مغزی شده باشد شما نیز در معرض این عارضه قرار دارید. اگر عضوی در خانواده‌تان در سنین پایین‌تر از ۶۵ سال دچار سکته مغزی شده باشد، این ریسک برای شما بالاتر هم می‌رود. ضمنا سابقه‌ی یک سکته مغزی، احتمال سکته مغزی بعدی را نیز افزایش می‌دهد. به طور خاص، سه ماه اول بعد از یک سکته مغزی، فرد بسیار در معرض سکته مغزی بعدی خواهد بود و این احتمال به مرور زمان کمتر می‌شود، اما به طور کلی هر کسی که یک بار سکته مغزی کرده است، نسبت به سایرین بیشتر در معرض این عارضه است.

سن

سن، قابل توجه‌ترین ریسک فاکتور سکته مغزی است. این ریسک بعد از ۵۵ سالگی به ازای گذشت هر دهه از عمر، دو برابر می‌شود. شما کنترلی روی سن‌تان ندارید، اما می‌توانید با سبک زندگی سالم این ریسک را به حداقل پتانسیل‌اش برسانید.

جنسیت

هر ساله ۵۵۰۰۰ زن، بیشتر از مرد‌ها دچار سکته مغزی می‌شوند. یکی از دلایلش این است که زن‌ها بیشتر از مرد‌ها عمر می‌کنند! بنابراین سال‌های بیشتری پیش رو دارند که ممکن است طی آنها، سکته مغزی کنند، اما در نتیجه چندان فرقی نمی‌کند، زیرا زن‌ها تمایل بیشتری به تنها زندگی کردن دارند، بنابراین اگر دچار سکته مغزی شوند ممکن است فورا و به موقع تحت اقدامات پزشکی قرار نگیرند.

نژاد

ریسک فاکتورهای سکته مغزی که می‌توانید کنترل‌شان کنید

اگر شما آفریقایی آمریکایی، آسیایی آمریکایی و یا اسپانیایی آمریکایی باشید، احتمال اینکه سکته مغزی کنید بیشتر است. آفریقایی آمریکایی‌ها دو برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از سکته مغزی قرار دارند. آسیایی آمریکایی‌ها علی رغم داشتن ریسک فاکتور‌های کمتر، ۲۰ درصد بیشتر ممکن است سکته مغزی کنند، اما احتمال اینکه در اثر این سکته بمیرند کمتر است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند اسپانیایی آمریکایی‌ها بیشتر احتمال دارد در سنین جوانی دچار سکته مغزی شوند. فشار خون بالا، دیابت و چاقی، از علت‌های اصلی بالا بودن احتمال سکته مغزی در میان نژاد‌های گفته شده هستند.

منبع:

  انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 233
فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

آیا می خواهی ؟ قبل از همه سهم های مستعد رشد را شناسایی کنی؟ ضررهای خود را فقط در دو ماه جبران کنی؟ از بورس خاطرات خوب داشته باشی؟ در یک سال ثروت خود را دو برابر نمایی؟ به هیچ فیلتر دیگری نیاز نداشته باشی؟ هر سهمی را قبل از رشد شناسایی کنی؟ با کمترین آموزش در بورس فعالیت ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

عنوان کتاب: تئوری انتخاب نویسنده: دکتر ویلیام گلسر گوینده: دکترعلی صاحبی فرمت فایل ها: pdf ، mp3 تعداد فایل ها: 93 حجم کل فایل ها: 846 مگابایت مدت زمان پخش: 23 ساعت تعداد صفحات: 430 زبان: فارسی توضیحات: تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

پکیج ویژه آموزش افزایش طول و قطر الت تناسلی به

پکیج ویژه آموزش افزایش طول و قطر الت تناسلی به

جدیدترین روش علمیه افزایش طول و قطر الت تناسلی با بیش از6500 تجربه موفق در ایران. توضیحاتی در مورد اصل پکیچ: این پکیج آموزشی شامل ۸ فیلم و ۴ فایل پی دی اف آموزشی است که بعد از واریز لینک دانلود فایل برای شما باز میشود و میتوانید فیلم ها و فایل های آموزشی ...

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی ✍ دکتر

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی ✍ دکتر

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی✍ دکتر سیف ...

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

حل المسائل الکترونیک 1 و 2

حل المسائل الکترونیک 1 و 2 ...

کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

نام کتاب: کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز حجم کتاب: 5 مگابایت تعداد صفحات: 439 فرمت کتاب: pdf نویسنده: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی زبان: فارسی مقدمه: زمانی از چارلی چاپلین پرسیدند حرکت هنری در صحنه ی سینما چیست جواب داد:». حرکتی است که اگر آن ...

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید محمدی مولفان: دوان پی. شولتز سیدنی اِلِن شولتزمترجم: یحیی سیدمحمّدی جامع ترین کتاب روانشناسی شخصیت منبع کارشناسی ارشد و دکتری فرمت فایل:pdf تعداد صفحات: 569 ...

دانلود کتاب جادوی انضباط شخصی (کتاب صوتی) نوشته

دانلود کتاب جادوی انضباط شخصی (کتاب صوتی) نوشته

کتاب صوتی جادوی انضباط شخصی : برایان تریسی نویسنده این کتاب، بهترین کسی است که می‌ تواند درباره‌ ی انضباط فردی و قدرت انضباط فردی بنویسد، زیرا او در زندگی خودش به شدت منظم است و اطلاعات جامع و کاملی درباره‌ی مزایای نظم داشتن دارد. با این پیش‌ زمینه برایان تریسی کتاب ...

کتاب جادوی باور اثر کلود مایرون بریستول

کتاب جادوی باور اثر کلود مایرون بریستول

نسخه پی دی اف حجم: 10 مگابایت تعداد صفحه: 336 توضیحات کتاب: آیا به نظر شما قدرت، عامل و یا علم خاصی وجود دارد که تنها بخش محدودی ازمردم به این قدرت مافوق تصور دسترسی داشته و با استفاده از این ابزار زندگی سازنه تنها همه مشکلات خود را برطرف می کنند بلکه به سعادت و ثروتی دست می ...

تجهیزات پزشکی طراحی و کاربرد (جلد 1 اول)؛ (ویرایش

تجهیزات پزشکی طراحی و کاربرد (جلد 1 اول)؛ (ویرایش

مولف : جان وبستر مترجم : سیامک نجاریان - پوریا جعفری - نازیلا قاسمی انتشارات : جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیر کبیر فرمت:پی دی اف تعداد صفحات:431 حجم دانلودی فایل:21 مگابایت %این کتاب را در اولین خریدتان با 20٪ تخفیف ارزان‌تر بخرید!% *لینک پشتیبانی کلیک کنید* تلفن پشتیبانی در ...

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط وحی کودک کتب قدیمی ...

دانلود کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

دانلود کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

عنوان کتاب: زندگی خود را دوباره بیافرینید نویسنده: جِفری ای. یانگ، جنِت اس.کلونسو مترجم: حسین حمیدپور، الناز پیرمرادی، ناهید گلی زاده فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 53 حجم کل فایل ها: 825 مگابایت مدت زمان پخش: 24 ساعت و 30 دقیقه زبان: فارسی توضیحات: کتاب ...

کتاب صوتی آن سوی مرگ اثر جمال صادقی

کتاب صوتی آن سوی مرگ اثر جمال صادقی

نام کتاب: کتاب صوتی آن سوی مرگ اثر جمال صادقی حجم: 297 مگابایت تعداد فایل: 39 فایل صوتی mp3 مدت کتاب: 19 ساعت و 21 دقیقه نویسنده: جمال صادقی ترجمه: مریم مفتاحی زبان: فارسی کیفیت: عالی توضیحات: کتاب حاضر دربردارنده ی سه خاطره درباره ی تجربه ی مرگ و حاصل مصاحبه رو ...

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

خرید پکیج افزایش قد گرو تالر داینامیک grow taller

گرو تالر داینامیک روش جهانی برای افزایش قد سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا بشوید چند نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم،خیلی اتفاقی توسط یکی از دوستانم با این متد آشنا شدم و قبل از آن همه روشها رو ...

کتاب یخ شکن ها اثر تام شرایتر (ال بزرگ)

کتاب یخ شکن ها اثر تام شرایتر (ال بزرگ)

نام کتاب: کتاب یخ شکن ها اثر تام شرایتر (ال بزرگ) حجم کتاب: 590 کیلوبایت تعداد صفحات: 126 فرمت کتاب: pdf نویسنده: تام شرایتر مترجم: علی معتمدی زبان: فارسی توضیحات:کتاب یخ شکن‌ها: چه کار کنیم که مشتری اصرار کند کار را به او معرفی کنیم نوشته‌ی تام شرایتر، بر ...

دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf

دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf

معرفی کتاب:(دانشنامه اساطیر جهان) نویسنده:رکس وارنر مترجم:ابوالقاسم اسماعیل پور تعداد صفحات:455 زبان کتاب:فارسی حجم فایل:655مگابایت کیفیت صفحات:عالی فرمت کتاب:پی دی افpdf سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

دانلود حل المسائل فیزیک جدید کنت اس کرین

حل المسائل فیزیک جدید کنت اس کرین PDF زبان:فارسی ...

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

معرفی کتاب:(جهان همچون اراده و تصور) نویسنده:آرتور شوپنهاور تعداد صفحات:635 حجم فایل:57مگابایت فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:انگلیسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 توجه:متن کتاب انگلیسی می باشد ...

کتاب تاریخچه و مکاتب روان شناسی دکتر غلامحسین

کتاب تاریخچه و مکاتب روان شناسی دکتر غلامحسین

کتاب تاریخچه و مکاتب روان شناسیدکتر غلامحسین جوانمردانتشارات پیام نور ...

بازی فوتبال98(الون۳)نسخه اندروید اورجینال

بازی فوتبال98(الون۳)نسخه اندروید اورجینال

World soccer winning Eleven3 -Japan for free on Android _this is good game for a smartphone or tablet. بازی فوتبال winning Eleven3 (الون۳) اندروید اورجینال نسخه ژاپنی توسط شرکت کونامی (konami)با پیشرفت هایی دوباره منتشر شد. ( اجرای تمام بخشهای بازی همراه با صدا) یکی از جذاب ترین و خاطره انگیز ترین بازی پلی استیشن ...

118 مشهد

118 مشهد

دفتر تلفن 118 مشهد نرم افزار جهت پیدا کردن شماره و آدرس تلفن های ثابت مشهد این نرم افزار دارای قفل امنیتی میباشد جهت استفاده کد زیر را در هنگام استفاده از نرم افزار وارد کنید : sadra ...

دریافت فایل : 118 مشهد
کتاب الگو و برش به روش متری زنانه

کتاب الگو و برش به روش متری زنانه

توضیحات: انتشارات قطره منتشر کرد: -در این كتاب به منظور طراحی لباس، روش‌های تهیه الگو آموزش داده می‌شود .این كتاب برای مبتدیان، هنرجویان سطح متوسطه و علاقه‌مندان طراحی تدوین شده است .در كتاب حاضر، شیوه ساخت الگوهای اولیه دامن، شلوار، بالاتنه، آستین، پیراهن، یقه و ...

دانلود -کتاب صدای خود را آزاد

دانلود -کتاب صدای خود را آزاد

دانلود کتاب-صدای خود را آزاد کنید- نوشته : راجر لاو pdf+فایلهای صوتی تمرینی همراه کتاب با یادگیری تکنیکهای ساده راجر لاو هر کسی می تواند صاحب صدایی قوی برای صحبت کردن و صوتی زیبا برای خواندن شود. او با نظریه انقلابی و ارائه مفهوم صدای میانی،شما را به دنیای جدیدی از آموزش ...

اموزش کسب درامد از اینترنت روزی 3 میلیون تومان

اموزش کسب درامد از اینترنت روزی 3 میلیون تومان

بسم الله الرحمن الرحیم الکی امیدوار نباشید ، با این شرایط اقتصادی هیچوقت ثروتمند نمی شوید!! مگر اینکه هوشمندانه کار کنید سلام و عرض ادب دوستان در اینجا قصد داریم تا پکیجی را خدمت شما معرفی کنیم ، که در 13 سرفصل اموزشی ، صفر تا صد کسب درامد از اینترنت در فضای مجازی و ...

دانلود نمونه سوالات مانتو دوز فنی حرفه ای | 300

دانلود نمونه سوالات مانتو دوز فنی حرفه ای | 300

این مجموعه مناسب برای هنرجویان هنرستان های فنی و کاردانش و همچنین هنرجویان سازمان فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها جهت آمادگی آزمون می باشد قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است فرمت فایل: PDF تعداد: 300 سوال تستی و 70 سوال تشریحی با ...

کاغذ میلیمتری

کاغذ میلیمتری

کاغذ میلیمتری برای رسم نمودار و شکل موج سینوسی و ... ...

دریافت فایل : کاغذ میلیمتری

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا


مطالب تصادفی

 • قوانین آپارتمان نشینی
 • آیین نامه ایمنی کارگاه صنایع چوب ، ام دی اف و رنگ کاری
 • جدیدترین و آخرین ورژن اپلیکیشن محبوب “ایـنـسـتـاگـرام” مخصوص اندروید
 • آموزش عمومی ایمنی و بهداشت کار
 • دانلود Helium Music Manager v12.4 Build 14690 - نرم افزار مدیریت و دسته بندی موزیک ها
 • شادابی در مدرسه برای رشد دانش‌آموز
 • اگر ترمز اتومبیل نگرفت، بهترین اقدام چیست؟
 • آموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صد

درصدي از درآمد حاصل از فروش فایل های این فروشگاه صرف امور خیریه و کودکان بی سرپرست و ... خواهد شد . امام علی (ع) : ( بخشش خداوند به هر کس، به اندازه نیت اوست )